Veliaj i "shkel syrin" Ramës, shkarkon dy zyrtarët e lartë në Bashki
Mëngjesin e sotëm kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka firmosur shkarkimin e dy zyrtarëve të lartë të Bashkisë, shkruan Albeu.com

Është shkarkuar nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës, Kozeta Mesiti, e propozuar nga PDIU e cila thuhet se shkak është bërë pjesmarrja e saj në protestën e dhunshme të organizuar nga Opozita ditën e shtunë.

Burimet thonë se veç Mesitit është shkarkuar edhe drejtori I tregjeve, Sokol Hysa, po ashtu i propozuar nga rradhët e PDIU.

Mesiti dhe Hyseni ishin ende në Bashki pas kualicionit në zhjedhjet e 2015. /albeu.com/
Shtuar më 18/02/2019, ora 19:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori