E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen
Të ngujuar prej tre ditësh, çfarë kanë vendosur studentët për në vazhdim
Shumë prej studentëve edhe pse ka patur tentativa për ti shpërndarë me anë të policisë, kanë vendosur që edhe sonte të vijojnë protestën e tyre.

Kujtojmë se sot është dita e tretë e ngujimit të tyre në Universitete.

Sipas raportimeve studentët e kanë kaluar natën jashtë dhe përgjatë të gjithë ditës, ndërsa pritet që në orët në vijim atyre t’ju bashkohen kolegë të tjerë.

Mësohet se me studentët janë solidarizuar bashkëmoshatarë të tyre, që i kanë dërguar mbrëmjen e djeshme edhe ushqime, gjithashtu sipas deklaratave ngujimi do të vazhdojë deri në gjetjen e një zgjidhje./albeu.com/
Shtuar më 12/01/2019, ora 16:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori