Shkon për darkë në shtëpinë e nuses së ardhshme, goditet me armë të ftohta nga kunati
Një darkë familjare u shndërrua në një sherr me fjalë e më pas me thika, çka u desh ndërhyrja e karabinierëve dhe ambulancave.

Ngjarja ndodhi në një apartament në nëpërmjet Ugo Rossi, një rrugë anësore në Monterainero në Itali, ku një 30 vjeçar shqiptar qëlloi me thikë kunatin e ardhshëm të tij, një 37 vjeçar po shqiptar.

Burri pësoi dy goditje me thikë, njërën në pjesën e bërrylit dhe tjetra në pjesën e barkut duke i shkaktuar dëmtim të mushkërive. Mediat lokale italiane shkruajnë se ngjarja ka ndodhur për arsye banale. Burri i plagosur ka përfunduar në spital.

Karabinierët ndërhynë dhe arrestuan sulmuesin për lëndime të rënda, i cili u gjet në timonin e makinës së tij i parkuar aty pranë.

Mosmarrëveshja ndodhi në shtëpinë e prindërve të nuses së ardhshme të 37 vjeçarit, ndërsa prindërit nuk ishin në shtëpi. Të dy personat e përfshirë në ngjarje nuk kanë rekorde të mëparshme penale.
Shtuar më 16/09/2019, ora 20:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori