Shkak një infermiere: 12 personel shëndetësor dhe 8 pacientë të infektuar me COVID-19
Ditën e sotme janë shënuar raste të reja me COVID-19.

12 personel mjekësor në shërbimin e mjekësisë interne dhe 8 pacientë të këtij shërbimi, sipas “Neës24”, kanë rezultuar sot të infektuar me koronavirus.

Shkak i infektimit të tyre dyshohet të jetë bërë një infermiere e sëmurë me COVID-19, e shtruar prej katër ditësh.

Ditën e djeshme u regjistruan 21 raste të reja me koronavirus, ku prej tyre ishin 12 personel mjekësor dhe pacientë në QSUT.

Shtuar më 28/05/2020, ora 10:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori