Piktori shqiptar shpreh dhimbjen për Florencin dhe ka një mesazh për Francën

Fikja e aparaturave që e mbanin gjallë 23 vjeçarin shqiptar Florenc Beqiraj në një spital të Francës, ka sensibiluzar gjithë shqiptarët, të cilët kërkojnë të zbardhet e vërteta dhe të vihen para drejtësisë autorët e kësaj ngjarjeje.

Ka qenë piktori Avni Delvini, i cili duke marrë shkas nga karikatura që u bë për revistën Charlie Hebdo, dy vite më parë ku e gjithë bota u sensibilizua me Francën pas ngjarjeve terroriste, e ka sjellë këtë herë karikaturën por me një tjtër tillut, duke i vënë dhe mbishmikrimin "JE SUIS FLORENC BEQIRAJ"

Nje grafike alla Charlie Hebdo "JE SUIS FLORENC BEQIRAJ", qe sdo te doja ta beja kurre, me vdekjen e djaloshit shqiptar Florenc Beqiraj .... i dhunuar dhe i vrare ne burgjet dhe spitalet franceze ne kerkimin e nje jete me te mire...Te shikojme Francen e lirive e barazive si do te reagoj ! Francen e Charlie Hebdo, ku shqiptaret mbushen profilet e facebook-ut me flamurin francez dhe me fjalet simbol te lirise "JE SUIS CHARLIE"...... , shkruan piktori Devina në Facebook.
Shtuar më 23/12/2017, ora 18:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori