Pas shkarkimit të Kurtit, reagon Haradinaj
Albin Kurti u shkarkua vetëm pak minuta më parë duke u bërë kështu Kryeministri më i shkurtër në Kosovë me vetëm 5 ditë punë.

Menjëherë ka reaguar Ramush Haradinaj i cili ka deklaruar se së shpejti do të formohet Qeveria e re.

Postimi i plotë i Haradinaj:

Sot, deputetët e Kuvendit të RepublikësKosovës, me 82 vota përkrahën mocionin e votëbesimit. Ky është një vërtetim se Kushtetuta dhe Kuvendi në Kosovë funksionojnë, dhe se shteti i Kosovës rreshtohet me vlerat më sublime të demokracisë. Kam besim të plotë që institucionet e Republikës do të konstituohen shpejtë dhe se nuk do të ketë boshllëk qeverisës.

RH
Shtuar më 25/03/2020, ora 23:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori