Një parukiere ka infektuar 91 persona me COVID-19
Një parukiere ka infektuar me koronavirus 91 klientë dhe punonjës në shtetin e Misurit në SHBA. Kjo ndodhi pasi senatori i shtetit vendosi të hapë bizneset më 4 maj.

Ai u identifikua me koronavirus 8 ditë pas hapjes së biznesit.

Infektimi ndodhi edhe pse punonjësit dhe klientët mbanin maksa mbrojtëse.

Por, ekspertët amerikanë të shëndetit publik shpresojnë që ta kenë ndaluar përhapjen e mëtejshme të virusit.
Shtuar më 23/05/2020, ora 19:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori