Mendoheshin të zhdukura, kamerat regjistrojnë kafshët e ralla në Prespë (FOTO LAJM)

Disa kamera të fshehura kanë regjistruar kafshë që mendoheshin të ishin zhdukur nga parku Kombëtar të Prespës.

Kamerat kanë kapur kafshë të ndryshme si ariu i murrmë, ujku dhe macja e egër.

Këto kafshë, janë një pasuri e madhe jo vetëm për parkun por për gjithë vendin.Shtuar më 22/10/2019, ora 09:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori