Kjo është taktika e të dyshuarit në grupin e Shijakut për tu mbrojtur në gjykatë
Grupi që dyshohet se është kriminal dhe tepër i rrezikshëm nga prokuroria ka nisur të mbrojë veten duke bërë politikë.

Edhe pse ka shumë pvrgjime, gjetje të provave dhe pasuria e tyre marramëndëse njëri nga të akuzuarit e ndjen veten sikur është kokë turk. Ai ka thënë se prapa këtyre arrestimeve qëndron Edi Rama.

"Jeni urdhëruar nga Rama për të bërë një show dhe për të na bërë si ‘koka turku’ për t’u afruar me BE", tha njëri ndër ta.

E megjithatë policia dhe prokuroria duhet të luftojë sa më shumë krimin pasi është e vërtetë, vetëm kështu hymë në Bashkimin Evropian.

Gjatë operacionit “Vol-vo 4”, janë arrestuar 27 shtetas dhe 7 u shpallën në kërkim. Gjithashtu u godit një laborator i përpunimit të heroinës në fshatin Brenog në Has, ku ndër të tjera janë sekuestruar 182.5 kg morfinë, e ndarë në 175 pako, 22 litra lëndë e lëngshme, të cilat përdoreshin për prodhimin e heroinës.

Në goditjen finale morën pjesë rreth 1.500 forca policore operacionale, FNSH, RENEA dhe nga efektivë nga Policia lokale.

Masat e sigurisë

Detyrim paraqitje
Mimoza Ndoka
Marjeta Perskura

Arrest shtëpie
Bledar Koci,
Lule Zeneli,
Luigj Paloka,
Kol Lleshi,
Zef Ndoka,
Vasil Nika,
Genc Zeneli
Vlash Gazulli

Arres në burg
Hajri Seferi
Jasin Kala (alias Jasin Avdyli)
Shkëlqim Avdyli
Astrit Avdyli ( alias Sulejmani)
Saimir Gjepali
Altin Avdyli
Jasin Avdyli
Fatos Llaftiu
Denis Llaftiu
Esat Mehmeti
Saimir Sulejmani
Elis Guri
Ilirjan Prifti
Petro Kuci ( alias Abedin Kuci )
Ardit Gjyriqi
Elton Shehaj
Armand Spiro
Arben Cuko
Artur Balla
Arben Ndoka
Gjevi Ndoka ( alias Xhevair)
Bledi Ndokaj
Paulin Simoni
Zef Lazr
Shtuar më 24/10/2018, ora 19:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori