Guxoni të më dënoni...! Berisha zbërthen mesazhet e Tahirit
Saimir Tahiri ka lëshuar një mori mesazhesh të forta gjatë periudhës që është në gjyq i akuzuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për trafik ndërkombëtar droge.

Fillimisht ai sulmoi ministrat e Ramës, ndërsa sot shkoi deri tek Rama duke thënë: "Ka njerëz që nuk mbajnë përgjegjësi për vëllezërit trafikantë".

Shumë e lexuan këtë si një mesazh për Xhafajn dhe akuzat ndaj vëllait të tij, por Berisha thotë se ky është një mesazh direkt për Ramën dhe vëllain e tij, Olsin.

Përmes një postimi në Facebook, Berisha "zbërthen" mesazhet e Tahirit duke thënë se ai nënkupton fjalinë: Guxoni të më dënoni dhe e shihni..!

Postimi i Berishës
Thikat e Tahirit ne sallen e gjygjit per Edvin Mafine dhe Fatmir Drogen!

Miq, sot Saimir Habili leshoi ne sallen e gjyqit dy akuza bombe me kodin e mafies per Edvin Mafine dhe Olsi Xibraken nga njera ane dhe Fatmir Drogen dhe Geron Trafikun nga ana tjeter. Deklaratat bombe, kod mafioz te Saimir Habilit ishin si vijon.

1-“Në raport me politikën Edi Rama është shefi i madh”, mesazhet e koduara, ish-ministri nxjerr foton me Ramën në gjyq.

2-Unë i pandehur se shita makinën, të tjerë me vëllezër trafikantë s’mbajnë përgjegjësi” – Mesazhet e Tahirit në gjyq.

Me keto mesazhe te koduara Saimir Habili deklaroi:

Politika e kanabizimit te vendit ishte e Edvinit jo e imja. Pra une zbatova porosite e shefit te madh o gjyktates.

Perveç kesaj ai akuzon direkt Ramen dhe Xhafen qe nuk mbajne pergjegjesi per vellezerit trafikant (Olsin dheGeronin).

Sajmir Habili nuk kercenon vetem Xhafen per Geronin si çpo perpiqet Fuga dhe Don Djall Agaçio te manipulojne me mediat, pasi ai qellimisht nuk thote tjetri me vella trafikant por foli ne shumes, te tjere me vellezer trafikante dhe ketu fjala eshte personalisht per Edvin Mafine dhe Olsi Xibraken dhe Fatmir Drogen dhe Agron/Geron Trafikun!

Morali: Guxoni te me denoni do tju marre me vehte me gjithe vellezerit tuaj trafikant!! Sb
Shtuar më 19/09/2019, ora 15:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori