Fatos Lubonja: Me Edi Ramën Shqipëria ka bërë hapa mbrapa
Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, duke folur për Reformën Zgjedhore, tha se me Edi Ramën, Shqipëria ka bërë hapa mbrapa e se jemi në një regjim skandaloz.

"Unë e kam me ata 5 amerikanë, që janë këtu në Shqipëri dhe na flasin për demokracinë e nuk e kam me Amerikën. Amerika Këta janë në një lojë dhe në një teatër, duke na thënë se ne po bëjmë progres.

Që të hyjë Shqipëria në BE, duhet reforma në drejtësi, që për mua është katastrofë, sepse është kapur totalisht nga Edi Rama. Janë gjithë oligarkia që janë lidhur me Ramën, që ka gjithë mediat me vete, është një sistem i tërë këtu.

Pra, ambasadorët luajnë teatër, që na thonë po ecim përpara. Me Edi Ramën jemi në një situatë skandaloze, jemi mbrapa, e ambasadorët janë palë me qeverinë, nuk janë gjyqtarë.

Ambasadorja amerikane ka qenë palë, sepse nuk foli as për Teatrin. Duke qenë palë, i thonë hajde firmose. Këta mbështesin një regjim dhe jo proces demokratik në Shqipëri”, tha Lubonja.

Shtuar më 03/06/2020, ora 23:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori