Falsifikonte vula dhe kalonte ilegalisht emigrantët, kapet 23 vjeçari
Policia e Kakavijës ka arrestuar në flagrancë një shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë një shtetase, për veprat penale "Dhënie ndihmë për kalimpaligjshëmkufirit" dhe "Falsifikim i vulave, i stampave dhe formularëve".

Në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavijë, shtetasi R. L. u kap nga shërbimet e Policisë Kufitare Kakavijë duke i dhënë ndihmë për kalimpaligjshëmkufirit shtetases B. V.

Nga specialistët e Hetimit të Trafiqeve dhe Narkotikëve në D.V.P. Gjirokastër u arrestua në flagrancë shtetasi R. L., 23 vjeç, banues në fshatin Greshicë, Mallakastër, për veprën penale "Dhënie ndihmë për kalimpaligjshëmkufirit".

Gjithashtu, u referuan materialet në Prokurorinë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për shtetasen B. V., për veprën penale "Falsifikim i vulave, stampave dhe formularëve", pasi nga kontrolli i ushtruar nga shërbimet e Policisë, në pasaportën e saj janë konstatuar vula të dyshuara të falsifikuara.

Shtuar më 08/11/2019, ora 13:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori