Tërmeti lëkund sërish Shqipërinë

Lëkundje të tjera tërmeti në vend.

Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës. Lëkundjet janë ndjerë në gjithë rrethin e Korçës.

Nuk raportohet për dëme materiale. Korça ka qenë një nga zonat më të prekura nga lëkundjet sizmike të muajve të fundit.
Shtuar më 23/01/2020, ora 18:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori