E FUNDIT/ Jep dorëheqjen, Rudina Hajdari "braktis" Integrimin
Deputetja e PD Rudina Hajdari ka dhënë dorëheqjen si kryetare e Komisionit të Integrimit Evropian.

krye të këtij komisioni ajo propozon deputetin Halit Valteri.

Këtë vendim ajo ia ka dërguar kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi, më datë 26 shkurt 2020.

Ndërkohë, në krye kryeKomisionit të Edukimit dhe Mjetet e Infomimit Publik ajo propozon Halil Jakimi, i cili më parë ka qenë nënkryetar në Komisionin për Veprimtarinë prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin.

Më herët këtë post e mbante Fatjona Dhimitri.

Ndërsa në kryeKomisionit për Veprimtarinë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin ajo propozon deputeti Arlind Çaçani.

Shtuar më 03/03/2020, ora 18:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori