COVID-19 i merr jetën një tjetër mjeku të njohur në Shqipëri
COVID-19 i ka marrë jetën një tjetër mjekuShqipëri.

Burimet bëjnë me dije se ka ndërruar jetë në moshën 68-vjeçare mjeku nga Dibra Ibrahim Kaziu.

Dr. Ibrahim Kaziu ishte mjeku që me profesionalizëm e përkushtim i shërbeu komunitetit të banorëve të Dibres për vite e vite me rradhë, si mjek dhe drejtues teknik ne Spitalin Dibër.

Dr. Ibrahimi nuk ia doli në betejën me virusin e pabesë, megjithë përpjekjet e mëdha të stafit mjekësor. Ai ndër vite ka dhënë një kontribut shumë të madh si mjek Pneumolog në këtë qytet.
Shtuar më 24/11/2020, ora 22:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori