Denoncimi: Shqipëria në izolim, kunati i Erion Veliaj zhvillon dasmë
Sipas urdhërave të qeverisë, sqiptarët duhet ta kalojnë të dielën e Bajramit të mbyllur në shtëpi.

Por si duket kjo vlen për shqiptarët e thjeshtë pasi për njerëzit në pushtet ska vlerë asnjë masë e rregull.

Sipas ish-kryeministrit Sali Berisha, në një kohë kur cermonitë martesore janë të ndaluara në Shqipëri, kunati i kryetarit të bashkisë Tiranë Erion Veliaj mësohet se do të organizojë ceremoninë e tij të martesës ditën e nesërme.

"Lal Plehu mbi ligjet dhe udhëzimet e narkoshtetit! Për të tjerët ndalohen Dasma dhe martesat, Lal Plehu zgjedh Kalan e Arbanës për të martuar nesër kunatin. Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital", shkruan Berisha.

"Zoti Berisha,ai klyshi lali eri,marton neser te keshtjella konti ne arbane kunatin e vet,dhe prandaj na bllokoi se zdo njerez se i ka ndaluar dasmat po vet duan me bo ket,flm shpresoj ta publikosh tja plasim ne fytyre ketij shteti flliqesire, Rrespekte".

Shtuar më 23/05/2020, ora 17:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori