Dëbora në qarkun e Elbasanit, akset me probleme
Reshje intensive bore zbardhin Elbasanin. Gjate mesnates, por edhe mengjesin e sotem ne kete qark ka pasur reshje debore në malesitë e Librazhdit, Prrenjasit e Elbasanit. Në Stebleve të Librazhdit trashesia e debores ka arritur ne 25 cm.

Mesohet se rruga nacionale Librazhd- Peshkopi është e kalueshme me zinxhire ne disa segmente te saj.

Në Qafë Thanë, trashesia e deborës ka arritur ne 10 cm, por rruga ështe e kalueshme pa probleme.

Borë ka edhe në Zavaline dhe Gjinar, por nuk raportohen probleme per qarkullimin. Deri tani nuk ka fshatra të bllokuar. Ndërkohë ka probleme me mungesën e energjisë elektrike në Prrenjas.
Shtuar më 05/02/2020, ora 14:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori