Çfarë po ndodh në Elbasan? Rama mbledh ministrat e shkarkuar
Kreu i qeverisë, Edi Rama ditën e sotme pritet të zhvillojë një takim në qytetin e Elbasanit me të gjithë kabinetin dhe ministrat e shkarkuar nga detyra disa ditë më parë.

Gjithashtu në këtë mbledhje thueht se do të jenë edhe të gjithë ministrat e tjerë që janë emëruar nga vetë Rama.

mbledhje do të jenë edhe kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla.

Në këtë takim pritet të diskutohet për objektivat dhe prioritetet e qeverisë me nisjen e vitit të ri, i cili vjen me ndryshime në kabinetin qeveritar. /albeu.com/
Shtuar më 06/01/2019, ora 09:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori