Bilanci tragjik nga tërmeti në Turqi: 6 të vdekur, 225 të plagosur nën rrënoja


Janë zbardhur bilancet e fundit nga tërmeti i frikshëm në Turqi.

Burimet nga mediat vendase shkruajnë se ka shkuar në 6 numri i viktimave nga tërmetiTurqi, të paktën 225 persona kanë mbetur të plagosur.

Sipas CNN në Turqi, epiqendra është shënuar në rrethin Sivrice të Elazig në orën 20:55 me orën lokale dhe është ndjerë në shumë qytete të tjera.

Autoritetet thanë se ekipet kanë filluar punën në terren dhe po ndjekin zhvillimet. /albeu.com/

Shtuar më 24/01/2020, ora 21:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori