E FUNDIT/ Gjendet i pajetë trupi i një 68-vjeçari brenda një garazhi
Atentati në sheshin e hotelit në Laç, kush është biznesmeni që u vra
Mbrëmjen e sotme, një atentatsheshin e një hoteli në Lac i mori jetën biznesmenit 37 vjeçar Bujar Lika.

Policia ka zbardhur detajet e vrasjes së biznesmenit Bujar Lika dhe dy të plagosurve në Laç.

Blutë bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në orën 22:17 në ambientet e jashtme të një hoteli në autostradën Mamurras-Lezhë, në fshatin Gjormë ku është qëlluar me armë ndaj biznesmenit Bujar Lika.

Njoftimi i policisë

Në datë 30.05.2020, rreth orës 22:17, në autostradën Mamurras-Lezhë, në fshatin Gjormë, Kurbin, në ambjentin e jashtëm të një hoteli, në rrethana ende të paqarta ka mbetur i vrarë me armë zjarri shtetasi B.H.,37 vjeç dhe janë plagosur shtetasit P.Gj.,53 vjeç dhe K.T., 21 vjeç, të cilët janë transportuar në spitalin e Traumës, Tiranë.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Komisatiatit të Policisë Kurbin dhe të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë.

Për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve menjëherë është ngritur një grup i posaçëm hetimor me specialistë nga Drejtoria për Krimet e Rënda në Departamentin e Policisë Kriminale, specialistë të DVP Lezhë dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gyqësor Kurbin, vijon puna për administrimin e çdo provë të vlefshme që do ti shërbejë zbardhjes së ngjarjes.

Në ndihmë të Policisë lokale kanë shkuar edhe dy grupe të FNSH-së Shkodër dhe vijon krehja e zonës dhe shoqërimi i personave që mund të kenë dijeni për ngjarjen.
Shtuar më 30/05/2020, ora 23:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori