Aleanca për Teatrin nuk tërhiqet: Nis mbledhja e firmave në Shkodër
Ditën e sotme, Aleanca për Teatrin ka nisur mbledhjen firmave në Shkodër

Firmat po mblidhen hyrjen e teatrit Migjeni për ta rindërtuar sërish Teatrin kombëtar ashtu sikurse ishte.

Ndërkohë, aktorët e Teatrit Migjeni dhe qytetarë po firmosin peticionin momentalisht.

Ditën e djeshme, Aleanca mbajti edhe një protestë në 19:30 para Pedonales për ndalimin e rrethimit e Teatrit dhe fillimin e punimeve.
Shtuar më 23/05/2020, ora 17:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori