E mbingarkoni stomakun për Vitin e Ri? Ja çfarë ndodh me trupin tuaj!
Një mëngjes i lavdishëm për Vit të Ri, pasuar me një drekë gjigante, plot e përplot me mish, dhe një darkë me kaposh deti, është qershia me tortë për stomakun.

Dhe ndërkohë ju hani edhe ca biskota, bakllava, apo shëndetlie. Duhen ngrënë për Vitin e Ri, por nuk i nevojiten shumë stomakut.

Ajo që nuk dimë ne, është se nuk e kuptojmë se çfarë ndodh me trupin tonë kur mbingarkohemi me ushqim. Por ja çfarë ndodh.

Nëse hani shumë do të jeni më nervozë. Kjo për shkak të sasisë së tepërt të sheqerit në trup.
Shtuar më 27/12/2019, ora 23:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori