Po thyen rekord, ukrainesja me gjoksin më të madh (FOTO LAJM)

Një boksiere ukrainase ka shenuar rekord sa i takon permasave te gjoksit. Emri i saj është Mila Kuznetsova dhe mban rekordin në Ukrainë përsa i përket gjoksit.

Me një perimetër prej 135,5 cm ajo renditet e 13-ta në botë. Mila Kuznetsova është një konkurrente e Miss Universe Plus Size 2019, e cila ka mbi 554,000 ndjekës në Instagram.

32-vjeçarja do të fillojë stërvitjen pas pandemisë koronavirus dhe dëshiron të bashkohet me ish-kampionin e padiskutueshëm të peshave dhe boksit ne 10 luftërat më të shikuara të Ukrainës në YouTube.

Kuznetsova i mediave te huaja si The sun apo Life : “Kam vizituar Muzeun Klitschko në Kyiv para pandemisë, kur ta mposhtim koronavirusin, do të filloj stërvitjen me një trajner.

“Nëse kam sukses, do të aplikoj për licencë në ligën profesionale të boksit të Ukrainës [dhe] te te jem e kualifikuar për të bërë një debutim në dy muaj. “Unë kam 550,000 ndjekës në faqen time në Instagram dhe jam i sigurt se ata do të jenë të interesuar të më shohin në një ring boksi.”

Shtuar më 11/07/2020, ora 12:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori