Po mendoni të birësoni një qen, 6 racat që sugjerojmë për ju
Familjet që duan të adoptojnë qen, ndërkohë që kanë fëmijë të vegjël në shtëpi janë shumë të rrallë. Ndoshta për shkak se këlyshët dhe fëmijët duan përkushtim të madh.

Ka raste që psikologjia e qenve nuk e pranon që vëmendjen ta marrë dikush tjetër. Kështu që nëse i doni edhe qentë, edhe fëmijët, zgjidhni kafshët më parë.

Rrisni një këlysh e më pas bëhuni me fëmijë. Ekzistojnë gjashtë rraca qensh, të cilët janë të butë dhe konsiderohen si më të mirët për të qenë pjesë e një familjeje të vogël.

1 – Labrador Retrievers

2 – Bulldog

3 – Boxer

4 - Golden Retrievers

5 – Mongrel

6 – Poddle

Shtuar më 25/08/2019, ora 13:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori