Alarmuan gjithë botën, çfarë fshihet pas bllokimit të Instagramit dhe Facebookut
Facebook dhe Instagram ndaluan së funksionuari ditën e djeshme.

U tha se problemet u shfaqën për shkak të përditësimit të tyre, mirëpo "New York Times" ka zbuluar se pas bllokimit të tyre të përkohshëm fshihet një tjetër arsye.

Gazeta amerikane shkruan se prokurori Michael LaForgia ka nisur një hetim kundër Facebook.

Sipas tij, Facebook shet të dhënat tek Apple, Google, Microsoft dhe Amazon.

Drejtuesi i marrëdhënieve publike të Facebook, Chris Cox, i cilësoi akuzat absurde, duke u shprehur se për ta, përdoruesit janë gjithmonë më të rëndësishmit dhe të dhënat e tyre janë gjithmonë të sigurta.
Shtuar më 14/03/2019, ora 16:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori