10 brigjet më të bukura në botë (FOTO LAJM)
Bregdetet janë një nga pamjet më tërheqëse të planetit tonë.

Përplasja e tokës dhe ujit shpesh është mahnitëse, siç janë bimët, kafshët dhe turmat e njerëzve që krijohen përgjatë një bregu.

Në romanin klasik "Zemra e Errësirës", autori Joseph Conrad shkruan se të gjitha brigjet janë të mbuluara në mister, me një ftesë për të "ardhur dhe zbuluar" ato që ato kanë për të ofruar.

Këtu janë disa nga destinacionet më të mira bregdetare në botë, të shpërndara në gjashtë kontinente dhe tre oqeane:
Shtuar më 19/08/2019, ora 08:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori