E FUNDIT/ Zjarr te konviktet e Qytet Studentit, digjet banesa pranë tyre (VIDEO)
Temperaturat në ditët në vijim? Meteorologët kanë një super lajm
Moti do të vijojë që të jetë i kthjellët edhe në ditëtvijim, duke iu larguar temperaturave ekstreme që pushtuan vendin disa ditë më parë. Siç njofton, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak, vendi ynë sot ka nisur me mot të kthjellët dhe e tillë do të mbyllët dita duke përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare mbi relievet malore. Temperaturat e mëngjesit variuan sot nga 12-20°C ndërsa ato të mesditës nuk kaluan vlerat prej 26-33°C.

Anticikloni i Azoreve pritet të ketë ndikimin e tij për disa ditë mbi Europën Qendrore dhe atë lindore duke u përkthyer në mot të kthjellët jo vetëm për ditën e nesërme, por edhe për ditëtvijim.

Siç u përmend edhe më lart, edhe nesër pritet mot i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare. Temperaturatvlerat e mëngjesit pritet të jenë pothuajse të njëjta me ato të ditës së sotme, ndërsa ato në vlerat maksimale një rritje prej 1-2 gradë krahasuar me sot duke prekur vlerat nga 27-34°C.
Shtuar më 18/08/2019, ora 22:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori