Shumë pranë Tiranës: Ku ishte epiqendra e tërmetit që e shkundi mirë pak më parë
Tërmeti i pak minutave më parë ishte më i afërti me kryeqytetin që prej atij të djeshmit që alarmoi vendin.

Mësohet se tërnmeti i forcës 4.5 shkalla richter e kishte epiqendrën 23 kilometra në veri-perëndim të Tiranës duke u ndjerë i fortë në kryeqytet.

Gjatë ditës së djeshme Shqipëria u trondit nga dy tërmete të fuqishme njëri 5.8 dhe tjetri 5.6 të shkallës richter duke shkaktuar dëme materiale dhe 130 të lënduar.
Shtuar më 22/09/2019, ora 22:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori