Rama mbledh kryesinë, çfarë po diskutohet mbi votat e 30 Qershorit
Kryeministri Rama ditën e sotme ka mbledhur kryesinë e PS-së me ku pritet të diskutohet mbi votat e 30 Qershorit, si dhe pritet të caktohet data e Asamblesë Kombëtare.

Kujtojmë se në zgjedhjet lokale të 30 Qershorit, Partia Socialiste konkurronte e vetme duke marrë kështu edhe kreun e 61 bashkive në vend.

Polemika lindën pas shpalljes së rezultateve, ku bazuar në statistikat e bëra publike nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjevë numri i votave ishte më i madh se ai i votuesve.

Vijon...
Shtuar më 15/07/2019, ora 10:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori