Peza: Fevziu ka 10 milion euro, Shkullaku me vilë 1 milion euro (VIDEO)
Mbrëmja e sotme ka qenë e mbushur plot tension në opinion pas deklaratave të forta të Sekretarit për Marrëdhëniet me Shoqërinë Civile dhe Mediat ne PS, Alfred Peza i cili ka deklaruar se Fevziu ka 10 milionë euro, ndërsa Shkulaku ka një vilë 1 milion euroshe.

Pretendimeve të Pezës, Fevziu i është përgjigjur me humor.

DEBATI:

Bardhi: Edi Rama me një vendim vjedh 200 milion euro te Teatri

Peza: Për kë 200 milion për Rrugën e Kombit?

Bardhi: Jo për 1 milionshin tënd

Peza: Këtu s’të lejoj, mos kujto se ajo të bën politikan. Je dhe jurist. Një sekondë. Unë i kam të justifikuara.

Bardhi: Vendimet e gjykatave kanë shpallur të pafajshëm edhe me krime më të rënda se ty

Bardhi: Mos kujto se...

Bardhi: Më lejo të mbaroj...

Peza: Kërko falje sepse jam shpallur i pafajshëm

Bardhi: Shumë mirë, bravo

Peza: Kërko falje

Bardhi: Të gjithë politikanët e korruptuar janë shpallur të pafajshëm

Peza: Ti përfundon duke më akuzuar mua të kem turp pse jam i pafajshëm

Bardhi: Do mbani përgjegjësi të gjithë nga Edi Rama edhe ti

Peza: Tenton të më bësh mua me faj, kam dalë i pafajshëm

Bardhi: Ti mos u shqetëso, tik-taku është për çdo shqiptar që ka grabitur.

Peza: Pasuria ime është shtuar 0 lekë nga momenti që kam hyrë në politikë. Fevziu ka 10 milion euro pasuri dhe s’ja përmend njeri

Fevziu: Si, si, si, ku i kam 10 milion euro unë?

Peza: Armand Shkullaku ka vilën 1 milion euro në fshat dhe s’i thotë gjë njeri

Shkullaku: Jo 1 milion, 1 milion e 200 mijë

Fevziu: Peza fjala jote në vesh të perëndisë, ishalla bëhemi me këtë pasuri se nuk i kam. /albeu.com/
Shtuar më 14/03/2019, ora 23:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori