E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
PD njeh 13 tetorin si datën e re të zgjedhjeve
Pas regjistrimit të aleatëve LSI-PR për zgjedhjet e 13 tetorit, Partia Demokratike ka dalë me një deklaratë për mediat ku shprehet se i vetmi akt me fuqi kushtetuese në lidhje me zgjedhjet është dekreti i Presidentit për zhvillimin e zgjedhjeve më 13 tetor.

PD thekson se është detyrim i pashmangshëm dhe i padiskutueshëm i KQZ-së dhe institucioneve të tjera shtetërore të përgatisin infrastrukturën për këto zgjedhje.

Partia Demokratike nënvizon se me moszbatimin e Dekretit të Presidentit, KQZ vazhdon t’i shërbejë pushtetit ilegjitim të Edi Ramës.

Sipas saj, refuzimi i KQZ për të zbatuar Kushtetutën rikonfirmon se Edi Rama kontrollon në mënyrë të paligjshme atë dhe çdo institucion tjetër.

PD paralajmëron "shërbëtorët dhe kamikazët e KQZ se shpejt do të mbajnë përgjegjësi penale për aktet kriminale me të cilën dhunojnë Kushtetutën dhe ligjet e vendit".

Shtuar më 05/08/2019, ora 13:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori