Një tjetër këshilltar socialist jep dorëheqjen në Bashki
Mësohet se një tjetër këshilltar socialist në Këshillin Bashkiak të Tiranës ka dhënë dorëheqjen pas shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar.

Pas Genta Mezinit, e cila u dorëhoq pa dhënë arsyet por duke shkruar në rrjetet sociale “boll me përbindëshit”, një tjetër këshilltar, Ervin Mete ka dhënë dorëheqjen.

Ervin Mete, kreu i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, është një prej atyre që dha dorëheqjen.

Ai ka qenë dhe kryetar i partisë së themeluar nga Veliaj, G99 dhe që prej vitit 2013 ka qenë zëvëndësministër në disa ministri.

Shtuar më 23/05/2020, ora 11:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori