E FUNDIT/ Helmoi vjehrrën me fotoksinë, gjykata jep vendimin për Marjana Çmetën
Një betejë e vërtetë: Policia detyrohet të lirojë djalin e "El Chapo-s" pasi karteli nisi luftë frontale
Një luftë e vërtetë ka ndodhur në një qytet të Meksikës midis policisë dhe një karteli droge të cilët kanë pasur si qëllim që të lironin djalin e “El Chapos” dhe ja kanë arritur.

Ai sapo ishte arrestuar dhe nuk është lejuar që të merrej nga policia, pasi persona të armatosur kanë ndjekur policët dhe i kanë detyruar që ta lënë të lirë.

Ministri i Sigurimit, Alfonso Durazo tha se një patrullë nga policia e militarizuar e Gardës Kombëtare llimisht u sulmua nga brenda një shtëpie në qytetin e Culiacan.

Pasi hynë në shtëpi, gjetën katër burra, duke përfshirë Ovidio
Guzman, i cili akuzohet për trak droge në Shtetet e Bashkuara.
Patrulla u tejkalua shpejt nga personat e armatosur, por u tërhoq
për të parandaluar humbjen e jetës, tha qeveria. Njëkohësisht,
luftëtarët zbritën nëpër qytet, duke luftuar policinë dhe ushtarët
gjatë ditës. Ata dogjën automjetet.

“Vendimi u mor që të tërhiqeshin nga shtëpia, pa Guzman, të
përpiqeshim të shmangnim më shumë dhunë në zonë dhe të ruajmë
jetën e personelit tonë dhe të rikuperohemi të qetë në qytet,” i tha Durazo Reuters.
Shtuar më 18/10/2019, ora 12:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori