Ministrja e Shëndetsisë shkon në Valias te familjet e përmbytura
Pasojat e reshjeve të dendura janë akoma serioze në të gjithë Shqëipërinë.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu vizitoi në mbrëmje familjet Tusha e Çikaj, në Qendrën Tranzitore të Emergjencave në Tufinë, ku janë strehuar familjet që janë evakuuar nga Valiasi i Ri.

“Aktualisht po ofrohet shërbim shëndetësor me ekipet e urgjencës në territor, por gjithashtu këto familje -u shpreh Ministrja Manastirliu- do të mbështetën me shërbime sociale dhe një akomodim të përshtatshëm përmes strukturave të shërbimit social shtetëror të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale”.
Shtuar më 02/12/2017, ora 22:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori