Lëkundet sërish toka, tjetër tërmet në Tiranë
Një tërmet tjetër rëlativisht i fortë ka rënë pak më parë në Shqipëri duke tronditur Tiranën, Durrësin dhe rrethinat.

Institutet Sizmiologjike raportojnë se bëhet fjalë për një tërmet i magnitudës 4, me epiqendër 10 kilometra në veri të Durrësit.

Në një kohë kur të gjithë jemi sy e veshë ndaj çdo zhvillimi të fundit të aktivitetit sizmik në vend, duket se toka vazhdon ende të dridhet.
Shtuar më 22/09/2019, ora 22:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori