Kaos në Facebook, fshihen 5.4 miliardë llogari të rreme
Facebook ka njoftuar ditën e djeshme se deri tani ka fshirë rreth 5.4 miliardë profilerreme në rrjetin social më të njohur në botë.

Kompania tha se shumë profile false ishin fshirë menjëherë pasi ato ishin krijuar shkruan albeu.com.

“Ne kemi përsosur aftësinë tonë për të zbuluar dhe bllokuar të gjitha përpjekjet për të krijuar profilerreme dhe abuzive”, njofton Facebook.

Ata shtuan se miliona profilerreme po hiqeshin pothuajse çdo ditë duke përdorur sisteme të reja.

Kjo fshirje e madhe vjen vetëm pak para seancave dëgjimore të Trump i cili mban mbi supe disa akuza, por që i mohon të gjitha. /albeu.com/
Shtuar më 14/11/2019, ora 09:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori