Italia në super aksion, sekuestrohet drogë me vlerë 250 milion euro (VIDEO)
Policia italiane ka sekuestruar një sasi rekord prej më shumë se 1 ton kokainë fshehur në kontenieret me banane.

Dërgesa vinte nga nga Amerika e Jugut dhe kishte si destinacion final Gjermaninë.

Gjatë super aksionit, policia ka sekuestruar 1176 kg kokainë, e cila nëse shitej në treg kapte vlerën e plot 250 milionë euro. Në aksion kanë marrë pjesë Guardia di Finanza, Europol dhe antidroga italiane.


Shtuar më 14/11/2019, ora 10:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori