E rëndë, ndërron jetë 12 vjeçarja nga koronavirusi në Belgjikë
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Belgjikë.

Mediat e huaja shkruajnë se një vajzë 12-vjeçare ka ndërruar jetë në Belgjikë për shkak të koronavirusit.

Lajmi i rëndë është bërë me dije nga autoritet shëndetësore vendase të cilat nuk thonë nëse vogelushja vuante nga ndonje semundje tjeter.

“Është një ngjarje shumë e rëndë dhe e rrallë e cila ka na tronditur shumë”- ka thënë virologu belg Emmanuel André gjatë një konference për shtyp.

Në Belgjik deri më sot janë regjistruar 12.775 të infektuar dhe 705 persona të vdekur.

Shtuar më 31/03/2020, ora 12:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori