Meta dekreton Ramën ministër për Europën dhe Punët e Jashtme
Presidneti, Ilir Meta ka dekretuar sot kryeministrin Edi Rama ne postin e ministrit te Jashtem.

Mesohet se kreu i shtetit ka shkarkuar ministrin Bushati.

Lajmi u konfirmua nga zëdhënësi i presidentit Meta, Tedi Blushi.

Kujtojmë se mes Presidencës dhe Qeverisë ka patur shumë replika në distancë, pasi Meta nuk pranoi të dekretonte Gent Cakajn si ministër të Jashtëm.

Por mesa duket ky ngërç ëhstë zgjidhur dhe tashmë detyra e re është për Edi Ramën. /albeu.com/
Shtuar më 18/01/2019, ora 10:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori