Bushati injoron keq Ramën, ky është veprimi i fundit i ministrit të shkarkuar (VIDEO)
Ditën e sotme, ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka mbajtur një fjalim lamtumire për këtë detyrë dhe më pas fjalën ia ka lënë Edi Ramës.

Bushati kishte nje mesazh per pasardhesit, ku tha : “Nuk ka garanci se ajo çfarë kemi përpara do të jetë më e mirë a më e lehtë se ajo çfarë po lëmë pas:, kjo u komentua si një "thumbim" për Ramën dhe për delegimin e detyrës tek Gent Cakajt.

Por sikur të mos mjaftonte kjo, një episod tjetër ndodhi në ambjentet e jashtme të Ministrisë.

Në një video të publikuar shihet Rama që thërret Bushatin të hip në makinë me të, por ky i fundit e refuzon duke zgjdhur të largohet në këmbë nga ministria që e drejtoi plotë 5 vite.

Ju ftojmë të ndiqni videon: /albeu.com/
Shtuar më 23/01/2019, ora 13:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori