"Të fuqishëm, ngjyrë ulliri dhe me flamurin tonë": Mediat serbe zbulojnë foto të helikopterëve të marrë nga Rusia

Rusia i dha Serbisë tre helikopterë Mi-17 pas një marrëveshjeje të arritur mes dy presidentëve Putin dhe Vuçic.

Tre helikopterët ushtarakë janë armatimi i fundit që Serbia ka marrë në kuadër të blerjeve të shumta që po bën këto vite duke rrezikuar balandat në Ballkan.

"Kurir" ka publikuar pamje nga këta helikopterë duke shkruajtur: Janë të fuqishëm, ngjyrë ushtarake dhe me flamur serb.

Në galerinë e mësipërme mund të ndiqni foto nga këta helikopterë. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2019, ora 17:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori