PDK-në nuk e do askush në krah, KQZ cakton datën limit të regjistrimit të koalicioneve
30 gushti është data e fundit kur partitë politike duhet të regjistrohen si koalicion nëse nuk duan që të hyjnë vetëm në zgjedhje.

Kjo është data limit e përcaktuar nga KQZ-ja, e cila ka përcaktuar gjithashtu datën 6 shtator si limitin për regjistrimin e kandidatëve për deputetë.

Aktualisht kemi dy koalicione AAK-PSD dhe NISMA-AKR, ndërsa në negociata janë ende VV dhe LDK-ja, kurse PDK-në nuk e do askush në krah.
Shtuar më 27/08/2019, ora 14:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori