999 rezultate për

zoologjik

S’ka ushqim, Kanadaja kthen pandat në Kinë Kopshti zoologjik në qytetin kanadez Calgary ka vendosur të kthejë dy panda gjigande në Kinë pasi nuk ka bambu të mjaftu
Koronavirusi nuk kursen as kafshët? Del pozitiv tigri i kopshtit zoologjik në SHBA Një tigër në kopshtin zoologjik Bronx në ShBA u testua pozitiv për koronavirusin, duke e bërë atë rastin e parë të tillë
"Skelet", fotot e këtij luani po bëjnë xhiron e botës (FOTO LAJM) Pamjet e një luani të dobësuar kaq shumë, sa i duken vetëm kockat dhe lëkura, po bëjnë xhiron e botës. Luani ndodhet në
E dhimbshme, fotot tronditëse të këtij luani po bëjnë xhiron e botës (FOTO LAJM) Pamjet e një luani të dobësuar kaq shumë, sa i duken vetëm kockat dhe lëkura, po bëjnë xhiron e botës. Luani ndodhet në
Dhurata për Krishtlindje edhe në kopshtin zoologjik (FOTO LAJM) Festa e Krishtlindjes mbërriti edhe në kopshtin zoologjik Adelaide, Australi, ku kafshët u panë duke hapur dhuratat e ty
Ngordh 55 vjeç në kopshtin zoologjik francez rinoceronti më i vjetër në botë Rinoceronti i bardhë më i vjetër në botë ka ngordhur në një kopsht zoologjik francez në moshën 55 vjeçare. Sana, e c
Historia e veçantë e pesënjakeve që u rritën në kopsht zoologjik (FOTO LAJM) 28 maji i vitit 1934 ishte koha e Depresionit të Madh, por doktori Alan Roi Dafoe ishte i lumtur sepse sapo kishte ndihm
Kopshtet zoologjike njerëzore? Po kanë ekzistuar (FOTO LAJM) Në vitet 1958 në Belgjikë, u krijuan për herë të parë kopshtet zoologjike njerëzore, të quajtura ndryshe edhe ekspozime
Tërbohet rinoceronti, merr përpara makinën e kujdestarit të Kopshtit Zoologjik (VIDEO) Ky është momenti i frikshëm kur një rinoceront i tërbuar sulmoi një rojtare të kafshëve në makinën e saj në një park saf
Vjedh krokodilin dhe dy pitonë nga kopshti zoologjik (VIDEO) Një hajdut është kapur në kamera në një kopsht zoologjik duke vjedhur një krokodil dhe dy pitonë. Ai hyri në Canberra
E njeh gjithë bota, fama e bën këngëtarin të ndihet si kafshët e kopshit zoologjik Ed Sheeran është njëri nga këngëtarët me famë botërorë i pëlqyer nga të gjithë. Së fundmi, artisti ka lansuar albumin
Nis gjuetia për pasurinë 12 miliard dollar të El Chapo-s Lideri i kartelit të drogës Sinaloa të Meksikës, Joaquin “El Chapo” Guzman po qëndron i burgosur në ShBA. Prokurorët ame
2 muaj pas dërgimit në Hollandë ngordh Luani i keqtrajtuar në Shqipëri (FOTO LAJM) Ka ngordhur luani i kopshtit zoologjik “Safari Park”, vetëm dy muaj pasi u largua nga Shqipëria për në Holandë. I njohur
Mediat britanike: Shqipëria është burg për kafshët e egra, shteti bllokon largimin e tyre (VIDEO) Trajtimi i kafshëve në kopshtet zoologjike në Shqipëri vihet sërish në fokus të medieve britanike. Në një shkrim të t
Kjo është gjendja e mjerueshme e kafshëve të shpëtuara nga ‘ferri’ i Fierit (FOTO LAJM) U deësht një raportim nga Daily Mail në mënyr që të identifikohet kopshti zoologjik i "ferrit" në Fier, ku kafshët e egr
Shpëtohen me forcë kafshët e “Kopshtit zoologjik të Ferrit” në Fier (FOTO LAJM) Disa ditë më parë Policia e Shtetit është mobilizuar për të shpëtuar kafshët e një kopshti zoologjik privat në Fier, pas
Kopshti Zoologjik i ferrit, të huajt bëjnë për një lek Blendi Klosin (FOTO LAJM) Pasi “Daily Mail” dha alarmin për gjendjen ekstreme të disa kafshëve në një kopësht zologjik në Fier, Policia e Shtetit
Kopshti Zoologjik i Ferrit, Luani me sy të nxirë shpëtohet nga policia (FOTO LAJM) Pasi “Daily Mail” dha alarmin për gjendjen ekstreme të disa kafshëve në një kopësht zologjik në Fier, Policia e Shtetit
Kopështi Zoologjik i dalë nga ferri! Mediat britanike bëjnë rezil Shqipërinë (FOTO LAJM) Një luan i sëmurë nga sytë që nuk lëviz asgjë, një zebër e vetmuar dhe një ujk i tromaksur! Këto janë kafshët në "Safari
Skandal, gjuha shqipe anashkalohet në Kopshtin Zoologjik të Shkupit Anashkalimi i gjuhës shqipe në kopshtin zoologjik të Shkup ka irrituar vizitorët shqiptarë të cilët janë në numër të kon