999 rezultate për

virus

Duke bër testin e koronavirusit, modelja e famshme publikon videon (VIDEO) Chrissy Teigen ka postuar në Twitter videon ku shihet e gjithë procedura e testit që iu ka bërë për Covid-19. Modeles
Danimarka hap kufijtë për çiftet që mbetën të ndarë nga Coronavirusi Danimarka ka hapur kufijtë për çiftet që kishin mbetur të ndarë nga bllokimi për shkak të koronavirusit.Që nga e hëna, p
U infektuan nga infermierja, si u zgjerua zinxhiri i koronavirusit brenda QSUT Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot 21 raste të reja në Ttiranë, 13 prej të cilëve rezultojnë të vijnë nga ambjentet
As test e as tampon, shqiptari zbulon kameran që dallon të infektuarit me koronavirus (FOTO LAJM) Nuk janë të pakta fushat në të cilat shqiptarët kanë korrur sukses nëpër botë. Së fundmi një shqiptar nga Maqedonia, Haz
Japonia do t’i paguajë njerëzit të vizitojnë vendin për të rritur turizmin pas krizës së Coronavirusit Një plan i ri i guximshëm do të subvencionojë udhëtimet për në Japoni, në përpjekje për të parë rritur përsëri numrin e
Shpërthen infeksioni te bluzat e bardha, preken nga koronavirusi 15 persona të stafit 15 persona nga personeli mjekësor kanë rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit. Dyshimet janë se ata janë infektuar nga
Nëse lojtarët e Serie A do te preken nga koronavirusi, do të vazhdojnë karantinën 2 javore Klubet po shpresonin për një karantinë më të lehtë për lojtarët pozitivë dhe dëshirojnë t’i rikthejnë ato në grup pas dy
Pse gratë e mposhtin më shpejt koronavirusin? Ka një avantazh që duhet ta dini Në të gjitha vendet e prekura nga Covid-19, nga Kina në Itali, pandemia shkaktoi një numër më të madh viktimash midis bu
Ish-deputetja e PD: Rama gënjen, në Shqipëri ka më shumë të vdekur nga koronavirusi Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi deklaroi se shifrat reale të víktimave nga koronavirusi janë më të larta. Sipas sa
Koronavirusi në Itali, 78 viktima dhe 397 raste të reja Autoritetet shëndetësore në Itali kanë raportuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 78 pacientë të shtruar në spit
E pranon vetë Johnson, COVID-19 më ka lënë pasoja të rënda shëndetësore Për herë të parë, kryeministri britanik doli në një konferencë me syze. Gjatë konferencës ai deklaroi se nuk kishte p
Dy muaj pa parë familjen, mjekes që luftoi me COVID-19 i vjedhin 11 mijë dollar Një mjekeje në Teksas, e cila po ndihmonte në luftën kundër koronavirusit iu vodhën sendet personale me vlerë 11.000 dol
"Strakosha me Koronavirus", reagon ashpër vëllai i portierit kuqezi (FOTO LAJM) Ish-lojtari italian, Masimo Brambati, ka hapur polemika të shumta në Itali, teksa në një lidhje live në “Instagram” ditë
Fluturon kurba e infeksioneve nga koronavirusi në vend, humb jetën një tjetër pacient Ditën e sotme janë konfirmuar 25 raste të reja në vendin tonë, në total 1029. 193 vijojnë të mbeten aktivë, kryesisht
Sot rrjedh ujë i pijshëm, gjesti human i shqiptarit para se të humbte betejën me koronavirusin (FOTO LAJM) Shqiptari i Kosovës, që vdiq nga koronavirusi u siguroi familjeve të varfra pakistaneze ujë të pijshëm. Humanizmi i M
Studim i ri: Imuniteti ndaj koronavirusit mund të zgjasë vetëm gjashtë muaj Imuniteti ndaj riinfektimit nga koronaviruset njerëzore mund të zgjasë vetëm gjashtë muaj, sipas një studimi të Universi
Pipero jep lajmin e mirë: Rritja e temperaturave ul transmetueshmërinë e virusit Mjeku Pëllumb Pipero deklaroi në “360gradë” në RTV Ora, se ka disa studime që dëshmojnë se rritja e temperaturave, ul t
Studim: 40% e njerëzve në Angli besojnë se Kina e krijoi qëllimshëm koronavirusin Dyzet përqind e njerëzve në Angli besojnë se Kina mund të ketë krijuar qëllimisht koronavirusin si një armë bio për të s
Shkon mbi 1000 numri i të prekurve me koronavirus, sa raste të reja u shënuan sot (VIDEO) Gjatë 24 orëve të fundit, ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 6 rastte të reja, 4 në Tiranë dhe 2 në Shkodër. Në t
Ishte shtatzanë, e dashura e Ruganit rrëfen tmerrin kur morën vesh që ishin prekur nga koronavirusi Michela Persico, e dashura e mbrojtësit të Juventusit Daniele Rugani, ka folur në lidhje me frikën që ndjeu pasi mori ko