999 rezultate për

ushtar

Fillon stërvitja ushtarake “Goditje e vendosur” Në poligonin e armatës “Krivolak” ka filluar Dita për mysafirë të lartë në stërvitjen “Goditje e vendosur” ku do të prez
Jam ushtar i Atdheut, ligji është bibla ime! Reagon pas akuzave anëtari i KQZ Një nga anëtarët e KZQ, Bledar Skënderi thotë se zyrtarë të lartë të partive të opozitës, analistë e opinionistë i kanë
Ranë dëshmorë të atdheut, sa do kompesohen familjet e ushtarakëve Këshilli i Ministrave ka vendosur të kompensojë me një fond të posaçëm familjet e ushtarakëve të vrarë gjatë misionit të
100 milionë lekë të vjetra për familjet e dy ushtarakëve shqiptarë që ranë në krye të detyrës në Letoni Përmes një VKM-je, qeveria shqiptare ka vendosur që të japë 100 milionë lekë të vjetra për familjet e dy ushtarakëve shq
Thaçi poston fotografi me ushtarë: Edhe sonte janë në shërbim të atdheut Presidenti Thaçi, përkundër agjendës së ngarkuar, sonte ka postuar edhe një fotografi çasti me ushtarët e Republikës së
Puthja e kosovares për ushtarin britanik që po bën bujë Kosovarët do të jenë përherë falenderues ndaj shteteve mike, veçmas Amerikës për lirinë dhe pavarësinë e vendit tonë.
Dje i mori përdore, sot ata e nderojnë: Fotoja e Clintonit me ushtarët e Kosovës që po bën "namin" në Facebook "Ne po angazhohemi për të mbrojtur popullin e Kosovës nga një makineri vrastare që po i ndjek ata nga fshati në fshat du
Kur shqiptarët i puthnin këmbët ushtarëve të KFOR-it sapo hynë në Kosovë (VIDEO) Kosova po bëhet gati për të festuar 20-vjetorin e çlirimit nga forcat serbe. 12 Qershori, njihet si dita e çlirimit t
"Vëllazëria sllave", serbët, rusët dhe bjellorusët stërviten bashkë kundër Perëndimit Ushtarë rus e bjellorus do të udhëtojnë për në Serbi, që të marrin pjesë në ushtrimet ushtarake bashkë me serbët. Ky ush
Khehet pas 20 vitesh në Kosovë ushtarakja kanadeze që ndihmoi fëmijët Sot në Aeroportin e Prishtinës organizohet mikpritje për veteranen e ushtrisë kanadeze Sophie Levesque Boisvert, ushtarj
Nis në Shkup stërvitja më e madhe ushtarake, prin ushtria amerikane Stërvitja ushtarake “Goditja Vendimtare”sot filloi në poligonin ushtarak Krivollak në periferi të Shkup. Në këtë stërvit
Koha kur tre ushtarë amerikanë u zunë rob nga serbët Tre ushtarët amerikanë ishin zënë rob nga ushtria serbe më 31 mars 1999. Televizioni serb kishte shfaqur 3 ushtarët ku s
Vdesin pesë ushtarë nga rrëzimi i helikopterit në Ukrainë Një helikopter ushtarak Mi-8 u rrëzua gjatë stërvitjeve në perëndim të Ukrainës, duke shkaktuar vdekjen e katër anëtarëv
"Ushtar" i bosit të mafias shqiptare në burgjet greke, arrestohet shqiptari i arratisur Nuk i ka zgjatur shume arratia shqiptarit, qe nje dite me pare u arratis nga burgu grek se bashku me nje te denuar tjete
Kjo ushtri tërhoqi vëmendjen, a luftohen këto ushtare? (VIDEO) Një grup vajzash, të cilat thuhet se janë modele, janë veshur në tesha të ushtrisë dhe kanë marshuar rrugëve. Ato kan
Ushtar i bosit të mafias shqiptare në burgjet greke, pse e donin të vrarë Eno (Aleksandër) Maton Eno (Aleksandër Mata) dyshohet se ishte edhe shënjestra të mbrëmshëm në Vlorë ku mbeti i vdekur Raqi Mëhillaj, ndërsa ve
Ish-ushtari i UÇK-së ndan një rrëfim rrëqethës për tmerret e luftës Valdet Jashari, i cili si 19-vjeçar iu bashkua UÇK-së, kërkon drejtësi për nënën dhe vëllezërit e vrarë. I pari që u
Telushi: Te Partizani jemi të gjithë ushtarë Mesfushori i Partizanit, Bruno Telushi, ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm të "Demave" këtë sezon. Për më tepër
Ushtrinë maqedonase do ta mirëmbajnë agjencitë private Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska, tha se ideja që agjencitë private t’i mirëmbajnë kazermat është rekomandim
Vranë dy ushtarakë shqiptarë, Dule kundër hetimeve ndaj terroristëve të MAVI-t Vangjel Dule është shqetësuar nga rihapja e hetimeve për masakrën e Peshkëpisë, ku një grup terroristësh grekë nga organ