999 rezultate për

temperaturat

Sërish vranësira, si do të ulen temperaturat sot Vendi ditën e sotme do të shoqërohet me një rritje të lehtë të temperaturave. Pjesa e parë e ditës pritet të ketë kth
Temperaturat shënojnë rritje, si pritet të jetë moti nesër E mërkura do të sjellë një rritje të lehtë të temperaturave në gjithë vendin. Pjesa e parë e ditës do të ketë kthjell
Paradite diell e në mesditë shi, si do të mbajë sot moti Vendi ditën e sotme do të karakterizohet nga një mot me diell në mëngjes, por pas mesdite priten reshje të dobëta shiu n
Harrojeni plazhin! Si pritet të jetë moti gjatë qershorit Edhe pse po prisnit hapjen e plazheve pas mbylljes nga koronavirusi, duket se në gjysmën e parë të muajit qershor qyteta
Parashikimi i motit për sot, si pritet të nisë java Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët që her
Ulen temperaturat, cilat janë surprizat e motit për ditën e sotme Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 07ºC në 18ºC,
Temperaturat deri në 30 gradë, si pritet të jetë moti sot Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët, por q
Moti nuk po zë "vend", si do mbajnë sot temperaturat Sipas MeteoAlb, kthjellimet mbizotërojnë në të gjithë vendin gjatë paradites. Por mesdita sjellë kalime vranësirash n
Rriten temperaturat, cilat janë surpriza e motit për sot Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët pa rrezikuar res
Moti me vranësira dhe më i freskët, zbresin temperaturat Moti sot do të jetë kryesisht i vranët dhe dukshëm më i freskët me erë të përforcuar veriore. Do të ketë edhe reshje të
Ulen temperaturat, cilat janë surprizat e motit për ditën e sotme Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët. Në zonat e thel
Temperaturat mbeten të larta, si fillon kjo javë Ditën e sotme Shqipëria pritet të shoqërohet me vranësira në disa qarqe të vendit. Sipas Meteoalb temperaturat maksim
Vera vjen përvëluese, në Greqi temperaturat do të shkojnë mbi 40 gradë Celsius Vera po vjen, dhe këtë herë më me "vrull" se zakonisht. Këtë e dëshmon rritja ekstreme e temperaturave edhe në Shqip
Rreziku për zjarre, si do rriten temperaturat në fundjavë Me rritjen e temperaturave rritet edhe rreziku nga zjarret në pyje. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mj
Ciklone dhe shi balte nga Saharaja, çfarë po ndodh me motin e temperaturat në Shqipëri? Moti ka patur teka të mëdha këto ditë, ku edhe pse qielli ishte i mbuluar me re, temperaturat kane qenë të larta ndërsa
Shqipëria goditet nga i nxehti afrikan, deri kur pritet të vazhdojnë temperaturat e larta Meteorologia Adiola Bami ka thënë se vendi ynë është përfshirë nga një valë të nxehti me origjinë nga Afrika e Veriut.
Rikthehen vranësirat, si pritet të jetë moti gjatë ditës së sotme Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura në zonën Perëndimore, zona lindore do të ketë edhe kthjellime.
Si piku i verës, meteorologët shpjegojnë temperaturat e "çmendura" dhe erën e fortë Sot temperaturat arritën të regjistronin vlerat 34 ºC në Kucovë dhe 35 ºC në Tiranë. Sipas Shërbimit Meteorologjik Us
Temperaturat në rritje por kohë e vranët, surprizat e motit për sot Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura në zonën Perëndimore. Zona lindore do të jetë me kthjellime. Er
Rriten temperaturat, parashikimi i motit për ditën e sotme Këtë të mërkurë moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në relievet malore. Era do të jetë