999 rezultate për

shqiptare

Basha: Rama premtoi uljen e çmimit të energjisë, por zhyti në varfëri shqiptarët (VIDEO) Ky eshte videomesazhi tjeter me fakte i kreut të opozitës Lulzim Basha për skandalet e qeverisjes se Edi Ramës. Këtë
"Flet shqip?" , këngëtarja me famë botërore e pohon publikisht (FOTO LAJM) Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Ava Max, emri i vërtetë i së cilës është Amanda Koci, po arrin sukses me hitet e
Ndërron jetë 100 vjeç Gjenerali i famshëm i formacioneve partizane shqiptare (FOTO LAJM) Është ndarë nga jeta ish-gjenerali Rrahman Parllaku. Parllaku u nda nga jeta në moshën 100-vjeçare për shkaqe natyrore.
Shqiptarët bëjnë për spital italianët, kapen 5 persona, në kërkim 7 të tjerë Karabinierët ndërhynë për të shuar një përleshje të dhunshme në Piazza Monte Grappa në Frascati mbrëmë në mesnatë. Alarm
Makina përplaset me shtyllën elektrike, lëndohen rëndë 3 shqiptarë në Itali Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur në Itali, ku sërish janë protagonistë shqiptarët. 3 persona ishin duke udhëtua
Konkurron 20 vjeçaret, e gjeni dot sa vjeç mbush sot Albërie Hadërgjonaj? (FOTO LAJM) lberie Hadërgjonaj është një ndër këngëtare me një karrierë mjaft të gjatë në skenën muzikore shqiptare dhe vazhdon të j
Kurti: Shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut u bëj thirrje të vijnë në Kosovë e të votojnë (VIDEO) Albin Kurti, kandidati i VV-së për kryeministër, ka thënë se më 6 tetor do të hapet një kapitull i ri për qytetarët e Ko
Media britanike: Shkollat në Shqipëri po boshatisen, të rinjtë i bashkohen grupeve të rrezikshme në Britani Media britanike ‘The Telegraph’, ka bërë një shkrim kushtuar qytezës së vogël veriore shqiptare të Krumës, e cila sipas
Ministri grek për marrëdhëniet Shqipëri-Greqi: Përmirësimi, do të sillte përfitime për të dy palët Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë z.Nikos Dendias për gazetën “Ta Nea” ka trajtuar raportet me vendet fqinje. D
Rrëfimi i pazakontë i spikeres shqiptare: Sa më plasën ujrat hipa në avion (FOTO LAJM) Nëse mund të quani guxim ndonjë gjë në jetë, mos e bëni më para se të mësoni historinë e Anjola Hamzajt. Spikerja e njoh
Njihuni me fobitë më të çuditshme të VIP-ave shqiptar (FOTO LAJM) Porsi Kylie, që ka fobi filxhanët e pluhurosur, edhe këta të famshëm shqiptarë frikësohen nga gjëra krejt të pazakonta.
E gjeti foshnje të braktisur në spital, tani nëna shqiptare e dërgon vajzën në shkollë (VIDEO) Një çift nga Fushë Kosova kujdeset për një vajzë, e cila ishte braktisur nga prindërit e saj biologjikë. Vajza, tash
Malaga nderon publikisht dyshen shqiptare Sadiku-Bare (FOTO LAJM) Dy futbollistët e kombëtares shqiptare Armando Sadiku dhe Keidi Bare nga ky sezon do të luajnë së bashku te Malaga. D
Shqiptarët denden me ilaçe, sëmundjet që po shkaktojnë më shumë vdekje (FOTO LAJM) Biznesi i farmaceutikës po sheh një periudhë lulëzimi, teksa importet e ilaçeve në sasi u rritën me 21% gjatë 7-mujorit
Shqiptarët protestojnë në Shkup kundër diskriminimit Sot në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, në Shkup do të mbahen protesta kundër diskriminimit duke filluar nga ora 14:3
Përzgjidhet një shqiptare për të përfaqësuar Fiat-in, do promovojë modelin më të ri (FOTO LAJM) Një shqiptare do të përfaqësojë Fiat-in! Kompania gjigante ka zgjedhur këngëtaren e talentuar, me origjinë shqiptare, Av
Policinë gjermane e gjen belaja: Shqiptarë, turq dhe sirianë bllokojnë rrugën për dasmë Policia gjermane po ballafaqohet me një problem në rritje: turq, sirianë, shqiptarë e libanezë e kanë shndërruar në zako
Loredana promovoi albumin e parë! Zbulohen artistët shqiptarë që morën pjesë (FOTO LAJM) Mbrëmjen e kaluar, Loredana promovoi albumin e saj të parë. Albumi mban titullin “King Lori” dhe pjesë e tij janë kën
Merkel publikoi foto me Ramën, demokratja shqiptare që bëri "like" e para (FOTO LAJM) Kancelarja gjermane Angela Merkel pas takimit me kryeministrin Edi Rama ka publikuar një foto në Instagram, ku tregoi s
Hëngri mollë në orarin zyrtar, këngëtarja shqiptare pushohet nga puna Këngëtarja e njohur shqiptare Malda Susuri ka qenë e ftuar në programin e së premtes në “Ftesë në 5” duke u rikthyer kës