999 rezultate për

sapuni

"Lufta" kundër koronavirusit, arsyeja kimike pse shkuma e sapunit është vërtetë arma më efektive Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve
Arma jonë e vetme! Pse sapuni dhe uji i ngrohtë funksionojnë kundër Covid-19? Koronavirusi tashmë ka pushtuar botën, duke marrë mijëra jetë, të rinj e të moshuar. Ndërkohë që po punohet për antib
Këshilla nga pedagogia shqiptare në Oxford: Ja pse sapuni vret virusin më mirë se alkooli Disa këshilla nga shqiptarja Detina Zalli, kërkuese shkencore dhe pedagoge në Oxford Angli 1- Sapuni përmban substanc
Këto gjëra nuk duhet kurrë t’i keni në banjon tuaj Nëse keni gjërat më poshtë në banjon tuaj, por kanë kohë aty, duhet të bëni kujdes. Ato mund të bëhen një burim bakte
Vendosni sapunin nën çarçaf para gjumit, efekti do t'iu mahnisë Edhe pse kjo zgjidhje është një mister mjekësor, shumë pohojnë se në këtë mënyrë eliminohet ndjenja e pakëndshme gjatë g
Fuga: Pse përfundoi si flluskë sapuni strategjia e Ramës Ligji i ri për Akademinë i propozuar nga një grup deputetësh të mazhorancës bie ndesh me kuadrin ligjor në fuqi, me Kush
Sapun i fortë apo i lëngët, mësoni cila është zgjedhja e duhur ili sapun është më i mirë për mbajtje të higjienës? Cili sapun më mirë dezinfekton duart, i lëngshmi apo i forti? Kët
"Kur e ha sapunin për djathë", këta njerëz nuk do të blejnë më kurrë online (FOTO LAJM) Numri i personave që blejnë “online” po rritet gjithnjë e më shumë, pasi kanë një kosto më të ulët. Por siç shihet e
Temperaturat po ulen, bëni kujdes çfarë prekni me duar këtë sezon gripesh Vendosja e duarve nëpër sportelet marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi
Kjo vajzë me bikini edhe sapunin e ha për djathë, shkoni sa naive është (VIDEO) Ky është momenti kur një vajzë e re hidhet në një liqen në Rusi për tu larë por uji ishte tërësisht i ngrirë. Guximta
Kujdes në kufi! Ky është "polici" i BE-së, që nuk e ha sapunin për djathë Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjështrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të
I ka lyer vetullat me sapun, kur të shihni pse edhe ju do t’i lyeni çdo ditë Tashmë një kohë në modë janë vetullat e trasha, gjë që kanë qenë të preferuara në vitet shtatëdhjetë të shekullit të kal
Këshillat kryesore për evitimin e gripit kur ulen temperaturat Vendosja e duarve nëpër sportelet marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi
Këngëtari për lidhjen me vajzën e Jozefina Topallit: Ishte një flluskë sapuni Pas një lidhje të gjatë dashurie ata vendosën që t’i jepnin fund gjithçkaje. Vajza e demokrates Jozefina Topalli nuk
Këshilla për evitimin e gripit kur ulen temperaturat Vendosja e duarve nëpër sportelet marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi
Hoteli me dhoma si flluska sapuni, aty ku mund të flini me yjet (FOTO LAJM) Shumica e njerëzve dëshirojnë një dhomë hoteli me pamje të mahnitëse. Por, për pushuesit që planifikojnë një udhëtim
Këshilla për evitimin e gripit kur ulen temperaturat Vendosja e duarve nëpër sportelet marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi
Si të evitoni gripin me uljen e temperaturave Vendosja e duarve nëpër sportelet marketeve apo nëpër dorëzat e autobusëve, janë hapat e parë që ju të prekeni nga gripi
Ish-deputeti i PS sulmon BE: Duan ta shesin sapunin për djathë Ish-deputeti dhe ekonomisti Andis Harasani ka shpërthyer kundër krijimin të tregut të përbashkët rajonal. Me anë të n
Erjon Braçe shpërthen kundër Bashës: Lëre sapunin, ose… Deputeti socialist Erjon Braçe, përmes një statusi në Facebook ka komentuar deklaratat e bëra sot nga kreu i PD Lulzim B