999 rezultate për

ruse

Spiuni rus kapet duke i dhënë para një agjenti serb (VIDEO) Presidenti serb Aleksandar Vuçiç dha urdhër për nisjen e një hetimi këtë të mërkurë (20 nëntor), lidhur me një video që
Haradinaj: Mini-Shengeni, zgjerim i influencës ruse dhe kineze në Ballkan Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, si gjithmonë është shprehur shumë optimist për liberalizimin e vizave. “E d
Të veshura plot klas, kështu u dukën vajzat e pasanikëve rusë në ballo (FOTO LAJM) Shoqëria e lartë ruse po ndjek traditën perëndimore të debutantëve, e cila është përdorur në Paris dhe në Londër. Kur va
Shpëtohen 32 fëmijë nga burgjet e ISIS, nisen me avion ushtarak në Moskë (FOTO LAJM) Një avioni i ministrisë së Jashtme ruse transportoi nga Iraku drejt Moskës 32 fëmijë të militantëve të ISIS. Fëmijët
Muskujt rrezikonin t’i shpërthenin, modelja bind "bishën" ruse të shfryjë krahët (FOTO LAJM) 23-vjeçari nga Rusia, Kiril Tereshin, rrezikonte të vdiste po të mos hiqte muskujt e rremë që kishte vënë në trup. Ki
Humbin rusët, gjermani Peter Beyer bëhet raportues i KE-së për Kosovën Gjermani Peter Beyer, në garën për raportues të Kosovës në Këshillin e Evropës ka mundur rusin Aleksey Kondratyev. Gj
Serbia sfidon Perëndimin me raketat ruse Serbia do të blejë sistemet anti raketore ruse Pantsir-S pavarësisht paralajmërimeve për sanksione nga ana e Shteteve të
Ftesa ruse: Zaev i përgjigjet prerë Putin, Rama ende në heshtje Bashkimi Ekonomik Euroazian (EAEU) u ka bërë një ftesë anëtarësimi Shqipërisë dhe Maqedonisë, pasi dy shtetet morën përg
Çifti i rusëve ndez "flakë" avionin, stjuardesës nuk i durohet dhe ndërhyn me forcë (VIDEO) Stjuardesës iu desh të ndërhynte për të ndërprerë skenat e ekzagjeruara në publik mes një çifti që sapo ishin njohur në
CHAMPIONS/ Mbyllen pjesët e para, Juventusi befasohet nga rusët, Reali dhe PSG bëjnë detyrën (VIDEO) Janë mbyllur pjesët e para në Champions ku nuk kanë mungur surprizat. Juventus po humbet 0-1 në Alianz Stadium nga Loko
Hoteli merr masa ndaj modeleve që bënin poza provokuese (FOTO LAJM) Drejtuesit e një hoteli me 5 yje në Dubai janë ankuar se disa modele ruse po i prishin reputacionin me fotot që kanë pub
"Bishat e rënda", çfarë ndodh brenda fabrikës ruse të tankeve (FOTO LAJM) Edhe pse për publikun kanë qenë të mbyllura, këtë herë ushtria ruse ka lejuar realizimin e një seti fotografik brenda nj
Mbretëresha e bukurisë ruse shpërfytyrohet pas aksidentit me makinë (FOTO LAJM) E konsideruar një mbretëreshë bukurie në Rusi, një modele ka pësuar një aksident të rëndë me makinë. Evgenia Smetanin
Pompeo: Ju paralajmërojmë për rrezikun nga ndikimet ruse dhe kineze Mbështetje për anëtarësimin e plotë në NATO dhe luftën kundër krimit dhe korrupsionit, shprehu Sekretari shtetëror i SHB
Pompeo në Maqedoni: T’ju udhëheqë mendja, jo ndikimet ruse Sekretari amerikan i shtetit Pompeo i cili po qëndron për vizitë në vend tha se vizita e tij është për të konfirmuar mbë
"Luftë" në det mes Rusisë dhe Koresë së Veriut (FOTO LAJM) Gjeopolitika e viteve të fundit ka njohur konflikte të panumërta të Koresë së Veriut me vendet fqinje, nga “kushërinjtë”
A ishte Ervis Martinaj në aksidentin e blindit luksoz me targa ruse? Akoma nuk është zbardhur plotësisht aksidenti që ndodhi në “Sheshin Shqiponja”, ku u përplas bossi i makinave luksoze El
Anija me tonalat grurë rus mbetet e bllokuar në Durrës Bllokohet një anije ruse e ngarkuar me grurë në portin e Durrësit. Sipas burimeve, kompania shqiptare që ka bërë por
Bllokohet anija ruse në Durrës Një anije ruse me grurë është bllokuar në portin e Durrësit. Anija është bllokuar me vendim të gjykatës së Durrësit dhe
Panik në Rusi, shpërthim në laboratorin kur ruhen viruset më të rrezikshme në botë Një shpërthim gazi që pasoi me zjarr ka shkatërruar një laborator rus të “bio-armatimit” ku janë ruajtur viruset më infe