999 rezultate për

qytetin

Mourinho në Madrid, portugezi tregon arsyen pse ndodhet në kryeqytetin spanjoll Jose Mourinho është në pritje të momentit të tij, duke kërkuar një ekip me të cilin të vazhdojë karrierën pas asaj etape
Turia zhduk qytetin 12 000 vjeçar për një hidrocentral (FOTO LAJM) Hasankeyf në juglindje të Turqisë konsiderohet si një prej vendbanimeve më të vjetra që vazhdojnë të jenë të banueshme n
Tabela e çuditshme në Tetovës: Mirë se vini në Tetovë, qytetin ku askujt nuk i intereson për asgjë (FOTO LAJM) Një grup aktivistësh nga Tetova sot kanë vendosur tabela nëpër qytetin e Tetovës me mesazhe për problemet me të cilat ky
Dimri vjen shpejt në Elbasan: Shiu dhe furtuna godasin qytetin (VIDEO) Ndërkohë që orët e para të ditës ishin me temperatura të larta në Elbasan, pasdite duket se ka ardhur dimri. Reshje
FIER/ Të shtëna me armë zjarri brenda spitalit, 3 të plagosur (VIDEO) Tre persona raportohet se janë plagosur nga të shtënat me armë zjarri në qytetin e Fierit mbrëmjen e sotme (31 gusht). R
Njihuni me qytetin ku nuk gjeni dot shtëpi me qera Është një prej qyteteve më të preferuara në botë nga turistët dhe jo vetëm. Stokholmi, kryeqyteti suedez, konsiderohet s
Jahti 400 milion dollar zbarkon në Sarandë, kush është turisti VIP që vizitoi qytetin (FOTO LAJM) Ka mbërritur sot në Sarandë me Yachtin “Katara”, pronë e Emirit të Katarit, për një vizitë private, Sheikh Hamad Bin Kha
Tifozët e Zvezdës sulmojnë shqiptarët në qytetin Bern të Zvicrës (VIDEO) Tifozët e klubit serb Crvena Zvezda kanë sulmuar shqiptarët në qytetin Bern të Zvicrës, ku ata ishin mbledhur për të për
Flakët në Amazon kanë lenë në terr qytetin e madh të Brazilit (VIDEO) Sao Paulos është qyteti më I madh Brazilian dhe rrethanat natyrore tëditëve të fundit kanë dhuruar pamje të rralla pasi
Nesër do të festonte 20 vjetorin, ky është shqiptari që vdiq tragjikisht në Itali (FOTO LAJM) Një 19 vjeçar nga Elbasani humbi jetën mëngjesin e djeshem në Kremona pasi u përplas nga një furgon, ndërsa po shkonte m
E shiti gruan për 50 euro pasi e rrahu disa ditë: Ngjarje tronditëse në qytetin shqiptar Gjykata Themelore në Pejë, Departamenti për Krime të Rënda, ka caktuar arrestit shtëpiak ndaj të pandehurit Q.A për shk
Veturat notojnë në ujë në Suharekë: Stuhia e fuqishme "pushtoi" qytetin (VIDEO) Gjatë ditës së djeshme në vendin tonë temperaturat shënuan rënie, ndërsa në disa vende, si në Suharekë, ka pasur shi e s
Policia kap "tmerrin" e banorëve të Kavajës Policia ka arrestuar një hajdut profesionist në Kavajë, i cili prej disa kohësh ishte kthyer në një shqetësim të madh pë
Nuk është Tirana, zbuloni qytetin me më shumë gra në timon (FOTO LAJM) Drejtimi i makinës nuk është më atribut vetëm i meshkujve. Tashmë makina është një mjet i rëndësishëm transporti për të
Tmerr, demi i tërbuar i ngul brinjët dhe fluturon në ajër turistin (VIDEO) Një ngjarje e tmerrshme është regjistruar në një festival në Spanjë ku një dem ka torturuar dhe hedhur në ajer një turis
Punime në kulmin e sezonit, irritohen qytetarët në Durrës Një ditë nëpër rrugët e Durrësit do të thotë mes pluhurit. Punimet paralel në dy destinacionet kryesore siç është buleva
Nuk pyet për kërcënime, Unikkatil i bën diss reperit në qytetin e tij (VIDEO) Ditët e fundit ka shpërthyer një debat midis dy reperëve të njohur shqiptarë, Duda dhe Unikkatili. Pasi ky i fundit b
Grabiti bankën në Greqi, shqiptari arrestohet pas 7 viteve në arrati Një i kërkuar prej 7 vitesh nga policia greke, bie në pranga teksa kryen një tjetër krim në vendin fqinj. Shqiptari 3
Tentoi ta vriste me tre plumba, çfarë ndodhi mes 2 të rinjve në Devoll Një përleshje me armë zjarri, tip automatik ka ndodhur gjatë mesnatës së djeshme në qytetin e Bilishtit në Devoll. Re
Kryebashkiakja e Durrësit e nis me revolucion, nxjerr punonjësit të shtunën për pastrim rrugësh Valbona Sako ditën e parë të punës si kryetare bashkie e ka nisur në mënyrë revolucionare duke nxjerrë administratën në